fbpx
Wiadomości

Policjanci przypominają o możliwości kontroli autokarów przed wyjazdem dzieci i młodzieży na wypoczynek

Policjanci przypominają o możliwości kontroli przed wyjazdem stanu technicznego autokaru, a także sprawdzenia czy kierowca posiada uprawnienia i jest trzeźwi.

W pierwszym tygodniu wypoczynku zimowego policjanci w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2023″ przeprowadzili 4 kontrole autokarów przed wyjazdem dzieci i młodzieży na upragniony wypoczynek. Podczas tych działań mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, a także dokonali sprawdzenia trzeźwości kierowców i czy posiadają oni wymagane dokumenty. Kontrole nie wykazały żadnych usterek autokarów i wszystkie dzieci bezpiecznie mogły pojechać w drogę.  

Mundurowi przypominają o możliwości kontroli autokaru, które przeprowadzane są przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przy ul. Okrężnej 25, po uprzednim zgłoszeniu.

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 47 753 57 00 lub 47 753 57 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku. Istnieje możliwość zgłoszenia za pomocą wniosku  o przeprowadzenie kontroli, przesyłając wniosek na numer fax 47 753 57 05 (najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem).

Wniosek o sprawdzenie autokaru dostępny jest na stronie KMP Włocławek.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji