fbpx
Wiadomości

Policjanci odnaleźli zagubioną 83-latkę, która pojechała do lasu zbierać pokrzywy.

Kilkanaście godzin policjanci z Włocławka poszukiwali 83-latki, która pojechała do lasu zbierać pokrzywy i nie wróciła do domu. Przez całą noc funkcjonariusze przeczesywali las, jednak bez rezultatu. Na szczęście ranek przyniósł szczęśliwy finał. Policjanci odnaleźli wyziębioną seniorkę, która trafiła pod opiekę lekarzy.

21 października po 20.00 dyżurny włocławskiej policji został powiadomiony o braku kontaktu z 83-latką.Z relacji rodziny kobiety wynikało, że wyjechała ona na rowerze do pobliskiego lasu zbierać pokrzywy i nie miała przy sobie telefonu komórkowego. Ostatni raz widziana była w południe. Kiedy do wieczora nie wróciła bliscy postanowili powiadomić o tym policjantów.

Funkcjonariusze natychmiast wyruszyli na poszukiwania, wykorzystując przy tym kamerę termowizyjną. W działaniach mundurowych wspomagały policyjne psy. Całonocne poszukiwania nie przyniosły rezultatu. W godzinach rannych dodatkowo do poszukiwań włączyła się służba leśna. Około 9.00 w kompleksie leśnym w pobliżu rzeki Lubieńka policjanci znaleźli rower zaginionej, a chwilę później, w odległości około 200 metrów, w zaroślach zauważyli siedzącą kobietę. Starsza pani była mocno wyziębiona i nie można było nawiązać z nią kontaktu. Policjanci pomogli jej dojść do radiowozu, gdzie udzielili pierwszej pomocy i okryli kocem termicznym. Oczekując na ratowników, przez cały czas kontrolowali czynności życiowe odnalezionej 83-latki. Przybyła na miejsce załoga pogotowia podjęła decyzję o przewiezieniu kobiety do szpitala–  informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Pamiętajmy o rozwadze i zdrowym rozsądku podczas wypraw do lasu. Zawsze powinniśmy wybierać się w towarzystwie drugiej osoby, która w razie jakiegokolwiek zagrożenia może nam udzielić pomocy i wezwać służby ratownicze. Szczególną uwagę zwróćmy na osoby starsze i dzieci, które nie powinny wychodzić samotnie do lasu. Obowiązkowym wyposażeniem powinien być naładowany telefon komórkowy. To za jego pomocą szybko wezwiemy pomoc w przypadku zagubienia się, a i służbom ułatwimy odnalezienie nas.

Informacja prasowa KMP Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji