fbpx
Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczeństwo w okolicach cmentarzy!

Dzień Wszystkich Świętych to dla większości wyjazdy na groby bliskich. Nad bezpieczeństwem podróżujących i przebywających na cmentarzach oraz w jego okolicach będą czuwać włocławscy policjanci. Działania rozpoczęły się wczoraj (28.10.2022) i potrwają do środy (02.11.2022).

Już od wczoraj (28.10.2022) mundurowi intensyfikują działania celem zapewnienia bezpieczeństwa na trasach i drogach dojazdowych do cmentarzy w związku z Dniami Wszystkich Świętych i Wszystkich Wiernych Zmarłych. W newralgicznych punktach policjanci będą kierować ruchem, aby przebiegał on sprawnie i bez zakłóceń.

Pamiętajmy jednak o tym, że sama obecność policjantów nie wystarczy. To od wszystkich użytkowników dróg zależy jak bezpiecznie będzie na ulicach. W tym czasie należy jeszcze bardziej zwracać uwagę na pieszych oraz innych kierowców, którzy muszą pokonać czasami kilkaset kilometrów, aby dotrzeć na miejsce. Pośpiech nie jest wytłumaczeniem przekroczenia prędkości. Lepiej dojechać godzinę później, ale bezpiecznie i bez nieprzyjemnych sytuacji.

Zwracajmy również uwagę na to, co się dzieje wokół nas. Duży ruch na cmentarzach w połączeni z naszym roztargnieniem może sprzyjać złodziejom. Dlatego bądźmy czujni i pilnujmy swojego mienia.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji