fbpx
Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach podczas trwających ferii

Część województw kończy już ferie, natomiast kolejne zaczynają. Dla uczniów z woj. kujawsko-pomorskiego dzisiejszy dzień będzie ostatnim dniem nauki przed feriami zimowymi. Jednak przez cały okres ferii  włocławscy policjanci czuwają nad bezpiecznym dotarciem dzieci i młodzieży na wypoczynek zimowy i z powrotem.

Już od piątku (27.01.2023) uczniowie z naszego regionu zakończyli pierwsze półrocze nauki i rozpoczęli ferie zimowe. To czas kiedy należy spodziewać się zwiększonego ruchu na naszych drogach. Dlatego też, aby zadbać o bezpieczeństwo podróżnych, zwłaszcza dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zimowy wypoczynek, policjanci prowadzą działania profilaktyczno-kontrolne „Bezpieczne ferie”. Trwają one od 16 stycznia i zakończą się 26 lutego.

Podczas tych działań policjanci zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów, w tym również oświetlenie i stan ogumienia. Sprawdzą też czy kierujący się trzeźwi, czy podróżni mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących. Mundurowi zwracają również uwagę na to czy bagaże i sprzęt zimowy przewożone są prawidłowo tj. czy nie ograniczają widoczności i nie przemieszczają się podczas jazdy.

Policjanci nie zapominają również o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego i sprawdzamy prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz zachęcają do używania elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, gdzie są obowiązkowe, ale również w mieście.

Policjanci przypominają również, że każdy rodzic, opiekun może przed wyjazdem dziecka zwrócić się do policjantów ruchu drogowego o sprawdzenie autokaru i jego kierowcy. Najlepiej zrobić to telefonicznie kontaktując się z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP we Włocławku na numer 47 753 57 00 lub 47 753 57 10 (w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku). Można też przesłać na fax nr 47 753 57 05 wniosek o przeprowadzenie kontroli autokaru, który dostępny jest na stronie internetowej KMP we Włocławku w zakładce RUCH DROGOWY.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji