fbpx
Wiadomości

Policja zatrzymała wczoraj 3 nietrzeźwych kierowców, kobietę i dwóch mężczyzn

Kilkuset sprawdzonych kierujących, trzy osoby zatrzymane w związku z jazdą pod wpływem alkoholu – to efekt policyjnych działań w ramach „Trzeźwego poranka”. Mundurowi zapowiadają kolejne akcje.

Policjanci podejmują wiele działań, które mają wpłynąć na poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu. To m.in. akcje, których celem jest sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców, czy też zwracanie uwagi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dotyczących przekraczania prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa czy też innych.

Tak też się stało wczoraj (19.12.2022) od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Jak sama nazwa wskazuje głównym celem było sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących w wyznaczonych punktach na drodze.

W sumie policjanci skontrolowali 621 kierowców. Niestety wśród nich znalazło się trzech, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. W dwóch przypadkach okazało się, że kierowcy popełnili przestępstwo, natomiast jedna jechała po użyciu alkoholu popełniając wykroczenie.

Tuż po godz. 7 na węźle autostradowym w miejscowości Pikutkowo policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli przejeżdżające audi. Jak się okazało, jego 40-letnia kierująca prowadziła auto na podwójnym gazie. Kobieta miała w organizmie prawie 0,5 promila.

Kilkadziesiąt minut później na Alei Jana Pawła II we Włocławku u dwóch kierowców poddanych badaniom na trzeźwość urządzenia wykazały, że jechali pod wpływem alkoholu. W pierwszym przypadku kontrola stanu trzeźwości 65-letniego kierowcy mercedesa wykazała ponad 0,5 promila alkohol, natomiast drugi kierowca w wieku 58 lat prowadząc forda miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu.    

Za popełnione przestępstwo dwóm kierowcom może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a kierującej za wykroczenie może grozić kara aresztu. Wszyscy muszą się liczyć również z wysoką grzywną. Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje realizowane będą cyklicznie o różnych porach i miejscach kontroli.


Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji