fbpx
Galerie Wiadomości

Policja zabezpieczyła 180 kg nielegalnego tytoniu

Kontrole drogowe przeprowadzone przez policjantów z Włocławka skutkowały zabezpieczeniem 180 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Kierowcy, którzy przewozili nielegalny towar zostali zatrzymani i muszą liczyć się teraz z karą wysokiej grzywny.

Do zatrzymań doszło wczoraj (26.10.21) po godzinie 16.00. Wówczas policjanci ruchu drogowego, którzy patrolowali ulice Szpetala Górnego zwrócili uwagę na dostawcze renault, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili więc zatrzymać auto, aby przeprowadzić kontrolę drogową.  Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 44-letni kierowca nie ma uprawnień do kierowania. To jednak nie koniec jego przewinień. W trakcie czynności policjanci wyczuli w pojeździe silną woń tytoniu, a następnie znaleźli w części załadunkowej kilka worków jutowych wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Podobny ładunek przewoził także 54-letni kierowca forda zatrzymany przez policjantów kilka minut później na ulicy Lipnowskiej we Włocławku. W tym przypadku policjanci zwrócili uwagę na auto, gdyż okna w części załadunkowej pojazdu były zasłonięte kartonem. Funkcjonariusze postanowili więc bliżej przyjrzeć się tej sytuacji. Również i tym razem intuicja ich nie zawiodła. Okazało się, że kierowca przewozi worki jutowe z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

Obaj kierujący zostali zatrzymani, a nielegalny towar zabezpieczony. Dalsze czynności w sprawie realizowali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy gromadzili materiał dowodowy.

Śledczy ustalili, że pierwszy z zatrzymanych kierowców przewoził w sumie 140 kg nielegalnego tytoniu, narażając tym samym Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 156 tysięcy złotych. Drugi natomiast wiózł 40 kg trefnej krajanki, co z kolei naraziło Skarb Państwa na ponad 45 tysięcy złotych strat. Za złamanie przepisów karnych skarbowych mężczyznom grozi wysoka grzywna. Młodszy z nich odpowie też za wykroczenia drogowe.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji