fbpx
Wiadomości

Policja apeluje: Uważaj na dzwoniących oszustów!

Policjanci z Włocławka apelują do wszystkich, w szczególności do osób starszych, by były ostrożne przy udzielaniu jakichkolwiek informacji obcym, zwłaszcza podczas rozmowy telefonicznej. W ostatnim czasie mundurowi otrzymali sygnały, że na terenie naszego powiatu doszło kilkakrotnie do prób oszustwa tzw. metodą „na wnuczka”.

Oszuści najczęściej starają się prowadzić rozmowę w taki sposób, by starsza osoba uwierzyła, że rozmawia z członkiem rodziny. Celem rozmowy jest wyłudzenie pieniędzy, które są niezbędne dla rzekomej bliskiej osoby z uwagi na nagłe zdarzenie.

Z uwagi na powtarzające się tego typu próby w minionych dniach, zwracamy się z prośbą do tych, którzy mają osoby starsze w rodzinie, by uwrażliwić ich na taką działalność przestępców i przestrzec przed pochopnym wypłacaniem pieniędzy. Najlepiej przed każdą decyzją o wydaniu gotówki zadzwonić do kogoś z rodziny i upewnić się, czy faktycznie wydarzyło się coś niepokojącego i czy rzeczywiście mieliśmy do czynienia z bliską nam osobąinformuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Informacja prasowa KMP Włocławek 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji