fbpx
Wiadomości

Policja apeluje aby nie zostawiać cennych rzeczy w aucie

Złodzieje wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby nas okraść. Przyciągać mogą ich między innymi przedmioty pozostawione w pojazdach. Policjanci apelują więc, aby nie zostawiać cennych rzeczy w samochodach i tym samym nie kusić przestępców.

Wybicie szyby w aucie i zabranie na przykład torby, reklamówki czy elektronarzędzi pozostawionych na siedzeniu zajmuje złodziejowi dosłownie chwilę. O tym zaś, że rabusie wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, nie trzeba nikogo przekonywać. 

Niestety na własnej skórze doświadczył tego właściciel auta, które zaparkował w centrum Włocławka. do zdarzenia doszło nocą z 14 na 15 grudnia br. Złodziej po wybiciu tylnej szyby w oplu zabrał ze środka elektronarzędzia o wartości kilku tysięcy złotych. Teraz policjanci prowadzą dochodzenie w celu ustalenia sprawcy włamania. 

Apelujemy, aby nie kusić złodziei i nie zostawiać cennych rzeczy w aucie, zwłaszcza na widoku. Jeżeli wysiadamy z pojazdu, nawet na chwilę, zabierzmy je ze sobą, albo chociaż schowajmy do bagażnika, aby nie rzucały się w oczy. Pamiętajmy, że nawet jeśli uda nam się odzyskać skradzione przedmioty, to narazimy się na stres i koszty związane z uszkodzeniami , na przykład wymianą wybitej szyby.  

Zdarza się również, że bagatelizujemy wartość rzeczy, które pozostawiamy w pojazdach. Tymczasem nawet pusta torba, czy karton mogą zainteresować złodzieja. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać nie swoje mienie i przekonać się, czy ma jakąś wartość. Często koszty naprawy takiej wybitej szyby przewyższają wartość skradzionych przedmiotów. Bądźmy więc rozsądni i odpowiednio zabezpieczmy nasze mienie, co pozwoli nam uniknąć przykrych następstw kradzieży.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji