fbpx
Galerie Wiadomości

Podsumowano rok Poli Negri aktorki z Lipna

12 stycznia w Teatrze impresaryjnym we Włocławku odbyła się gala podsumowująca rok Poli Negri, podczas której przedstawiono i doceniono twórczą i artystyczną aktywność uczniów, nauczycieli, samorządowców, organizacji i stowarzyszeń, a także mieszkańców naszego regionu.  

Pola Negri była artystką, śpiewała i pisała, a jedną z części jej życia było aktorstwo. Stała się osobą ponad życiową bo potrafiła i rozumiała show biznes i stworzyła Pole Negri. Natomiast w życiu była Apolonią Chałupiec kobietą, która pochodziła z Lipna i pamiętała kim była. Była w tak różnych miejscach na ziemi, bo pracowała w Polsce, Niemczech, Anglii, Francji, Ameryce w Hollywood. Myślę, że największym osiągnięciem jej jest to, że była pierwszą europejską gwiazdą zaproszoną do Hollywood, która stała się amerykańska aktorką – powiedział Mariusz Kotowski autor książek o życiu Poli Negri. 

Uczniowie najpierw nie wiedzieli nic, ja się przyznam, że też niewiele wiedziałam, ale z okazji festiwalu dowiedziałam się bardzo wiele, po prostu wkręciłam się w temat i później jeździłam na wszystkie uroczystości związane z Polą Negri. Rok Poli Negri miał sens, był bardzo potrzebny i wiele osób takich jak ja, które wiedziały niewiele, że była taka aktorka i dzięki temu dowiedziałam się bardzo wiele i mogłam wkręcić uczniów w ten temat – powiedziała Anna Stanek nauczycielka języka polskiego w SP w Stawkach. 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji