fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Podsumowanie weekendu na włocławskich drogach

Dwa wypadki drogowe, dziewiętnaście kolizji, dwóch nietrzeźwych kierujący oraz trzy zatrzymane prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym, to bilans minionego weekendu na drogach włocławskich. W wypadkach ranne zostały dwie osoby. Policjanci ponawiają apel o rozsądek i ostrożną jazdę.

Od piątku (21.05.2021) do niedzieli (23.05.2021) na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 21 zdarzeń drogowych, z których dwa zakwalifikowane zostały jako wypadku drogowe.

W piątek (21.05.2021) około godz. 18.20 w miejscowości Kowal na ulicy Kołłątaja doszło do potrącenia pieszego przez auto osobowe. Policjanci wstępnie ustalili, że pieszy nagle wyszedł  na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów i został potrącony przez pojazd dacia. Auto prowadzone było przez 35-latkę i jechało ulicą Kołłątaja w kierunku ulicy Piłsudskiego. W wyniku uderzenia pieszy wpadł pod zaparkowany pojazd bmw i po wyciągnięciu go, został zabrany do szpitala. Po badaniach okazało się, ze 57-latek ma obrażenia powyżej dni 7 i włocławscy policjanci prowadzić będą postępowanie w sprawie wypadku drogowego. Przeprowadzone badanie trzeźwości uczestników wykazało, że kierująca pojazdem była trzeźwa, natomiast pieszy miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w niedzielę (23.05.2021) około godziny 21:00 doszło do drugiego wypadku w miejscowości Dębniaki (gm. Kowal). Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 23-latka jadąc osobowym vw drogą gminną od miejscowości Skrzynki w kierunku miejscowości Kowal straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewą stronę drogi i uderzyła w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia powyżej dni 7 i również w tej sprawie prowadzone będzie postępowanie w sprawie wypadku drogowego. Badanie trzeźwości wykazało, że kierująca pojazdem była trzeźwa.     

Pierwszy z tak nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany na ulicy Papieżka we Włocławku w sobotę (22.05.2021) około godziny 12:45 przez policjantów ruchu drogowego. Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości 47-letniego kierującego oplem dało wynik ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a sprawa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości trafi do sądu.
Tego samego dnia, tylko kilka godzin później policjanci „patrolówki” na rodzie Falbanka we Włocławku zauważyli pojazd skoda, którego jazda mogła wskazywać, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Ich przypuszczenia po otworzenia drzwi kierowcy okazały się słuszne, bo od kierowcy mundurowi wyczuli woń alkoholu. Urządzenie do sprawdzania trzeźwości wykazało u 30-latka ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do czerwca 2023 roku. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.  

Przez weekend trzech kierowców przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, co zgodnie z przepisami skutkowało zatrzymaniem przez policjantów praw jazdy na okres 3-miesięcy i ukaraniem mandatem oraz punktami karnymi. Do największego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym doszło na drodze K-62 w miejscowości Skoki Duże (gm. Włocławek). Policjanci przy pomocy urządzenia pomiarowego zmierzyli w sobotę (22.05.2021) po godzinie 10 prędkość bmw.  Urządzenie wykazało, że 37-letni kierujący jechał 126 km/h w obszarze gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji