fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Podsumowanie weekendu na włocławskich drogach

W weekend włocławscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 29 zdarzeń okazało się kolizjami drogowymi. Zatrzymaliśmy czterech nietrzeźwych kierujących, którzy odpowiedzą przed sądem. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali trzem kierującym prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Podczas zakończonego weekendu (18-20.06.2011) na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali 29 zdarzeń drogowych, w tym 15 na terenie miasta i 14 w powiecie. Na szczęście obrażenia uczestników okazały niegroźne i wszystkie one zostały zakwalifikowane przez policjantów jako kolizje drogowe.

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. W czterech  przypadkach ujawnili nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni mieszkaniec Brześcia Kujawskiego, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie kierował bmw. Do zatrzymania doszło  przy ulicy Kolejowej w Brześciu Kujawskim w niedzielę (20.06.2021) około godziny 21:30.
Wszyscy za to, że jechali na tzw. podwójnym gazie odpowiedzą przed sądem. Za takie zachowanie na drodze może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.  

Natomiast w niedzielę (20.06.2021) w trzech przypadkach policjanci włocławskiej grupy SPEED zatrzymali prawa jazdy na okres trzech miesięcy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Sprawdzona prędkość kierujących wykazała, że na Alei Królowej Jadwigi we Włocławku jechali oni ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia prędkości. W miejscu pomiaru każdego z nich obowiązywało podwyższone ograniczenie na tym odcinku drogi przebiegającej przez miasto do 80 km/h. Dwóch z kontrolowanych kierowców w wieku 28 i 39 lat jechało bmw i skodą ponad 130 km/h. Natomiast pomiar bmw kierowanego przez 35-letniego mieszkańca Włocławka wykazał 159 km/h.
Każdy kierowca za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy i został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami.   

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji