fbpx
Wiadomości

Podsumowanie weekendu na włocławskich drogach

W weekend włocławscy mundurowi odnotowali jeden wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, a 22 inne zdarzenia okazały się kolizjami drogowymi. Zatrzymaliśmy czterech nietrzeźwych kierujących, którym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Jeden z nich dodatkowo odpowie za złamanie dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i może mu grozić do 5 lat więzienia.

Podczas zakończonego weekendu (28-30.05.2021) na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali 23 zdarzenia drogowe, wśród których jedno okazało się tragicznym wypadkiem.

Doszło do niego w sobotę (29.05.2021) około godziny 19 w miejscowości Sokołowo-Parcele (gm. Brześć Kujawski). Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że kierujący motocyklem wpadł do rowu i potrzebuje pilnej pomocy medycznej. Policjanci po dotarciu zabezpieczyli miejsce wypadku i zbierali  materiał dowodowy w sprawie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 60-letni kierujący motocyklem yamaha jadąc drogą powiatową z Brześcia Kujawskiego w kierunku Humlina, na skrzyżowaniu w miejscowości Sokołowo-Parcele w wyniku niedostosowania prędkości, stracił  na łuku drogi panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w skarpę. Pomimo udzielonej pomocy i przewiezienia do szpitala motocyklista zmarł.

W sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym włocławscy policjanci prowadzą postępowanie pod nadzorem prokuratora, które wyjaśni okoliczności zdarzenia.  

Mundurowi podczas weekendu ujawnili także kierujących, którzy pomimo stanu nietrzeźwości prowadzili pojazdy po włocławskich drogach. Każdy z nich musi się teraz liczyć z odpowiedzialnością przed sądem, gdzie trafią ich sprawy. Za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości może im grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Natomiast jeden z nich, mężczyzna w wieku 60 lat, odpowie dodatkowo za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Został on zatrzymany do kontroli w niedzielę (30.05.2021) w miejscowości Świątkowice. Gdy policjanci sprawdzili kierowcę opla w bazie policyjnej okazało się, że ma on dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji