fbpx
Wiadomości

Podsumowanie weekendu na drogach

W weekend włocławscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 24 zdarzenia okazały się kolizjami. Zatrzymali także trzech nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje zachowanie na drodze odpowiedzą przed sądem.

Podczas zakończonego weekendu (22-24.10.2021) na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali 24 zdarzenia drogowe, z których 14 wystąpiło na terenie miasta i 10 w powiecie. Na szczęście nikt nie odniósł w ich wyniku poważnych obrażeń i funkcjonariusze zakwalifikowali je jako kolizje drogowe.

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. W trzech przypadkach ujawnili nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 67-letni mieszkaniec gminy Fabianki, który mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem. Do zatrzymania doszło  w miejscowości Kulin (gm. Fabianki) w sobotę (23.10.2021) po godzinie 15.
Wszyscy ci nieodpowiedzialni kierowcy za jazdę na tzw. podwójnym gazie odpowiedzą przed sądem. Za takie zachowanie na drodze może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.  

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji