fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Podsumowanie weekendu na drogach Włocławka i powiatu

W miniony weekend włocławscy policjanci odnotowali wypadek drogowy i 34 kolizje. Ponadto zatrzymali prawa jazdy 6 kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Z kolei jednego kierowcę czeka sprawa w sądzie z powodu prowadzenia auta po pijanemu.  

Podczas minionego weekendu (07-09.05.2021) włocławscy policjanci odnotowali na terenie miasta i powiatu 34 kolizje. Ponadto doszło też do jednego wypadku drogowego, który miał miejsce w sobotę (08.05.2021) około godz. 11.30 na ul. Górskiego we Włocławku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 37-letni kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przechodził przez jezdnię. W wyniku tego zdarzenia pieszy doznał obrażeń powyżej dni 7. Policjanci ustalili, że kierowca był trzeźwy, a dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Z kolei w niedzielę policjanci „drogówki” udali się na teren gm. Fabianki, gdzie doszło do kolizji, której sprawca mógł być nietrzeźwy. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości potwierdziło te przypuszczenia. Okazało się, że 44-latek prowadził volvo mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyznę czeka teraz sprawa w sądzie, gdzie może usłyszeć wyrok do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci już zatrzymali mu prawo jazdy.

Uprawnienia do kierowania utraciło też 6 innych kierowców. Wszyscy oni znacznie przekroczyli dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość i gnali ponad „setką” w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Poza zatrzymaniem prawa jazdy, każdy z kierowców ukarany też został mandatem i punktami karnymi.  

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji