fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Podsumowanie trzech dni weekendowych na drogach włocławskich

Podczas ostatniego weekendu doszło na drogach naszego regionu do dwóch wypadków drogowych oraz 29 kolizji. W sześciu przypadkach kierowcy prowadzili w stanie nietrzeźwości i wkrótce ich sprawami zajmie się sąd. Okazało się, że wsiedli oni do swoich pojazdów w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo czterech z nich uczestniczyło w zdarzeniach drogowych i za to również odpowiedzą.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek (10.09.2021) po godzinie 16 w miejscowości Kruszyn (gm. Włocławek) na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 317 i 265. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 46-letni kierujący dacią jadąc w kierunku Włocławka nie udzielił pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia 70-letnia piesza trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia. Piesza była trzeźwa, natomiast badanie kierowcy dacii wykazało, u niego ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę (12.09.2021) po godzinie 18 na drodze w miejscowości Obałki (gm. Izbica Kujawska), gdzie zderzyły się dwa pojazdy marki daewoo i peugeot. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że kierowcy obu pojazdów jadąc z naprzeciwka na łuku drogi niedostatecznie jechali blisko swoich krawędzi jezdni i doszło zderzenia się aut. W wyniku zdarzenia kierowca i pasażerka daewoo trafili do szpitali. Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców Zarówno 62-latek prowadzący daewoo, jak i 29-letnia kierująca peugeotem byli trzeźwi.

W sprawie wypadkach drogowych policjanci z Włocławka prowadzą postępowania.

Przez weekend oprócz sprawcy wypadku drogowego, który kierował w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali jeszcze pięciu nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich uczestniczyło w kolizjach drogowych.

Pierwszym zatrzymanym kierowcą okazał się 25-latek, który swoim oplem dachował w Boniewie w sobotę (11.09.2021) po godzinie 16. Policjanci wstępnie ustalili, że pojazd opel poruszał się od miejscowości Arciszewo i na ulicy Szkolnej w Boniewie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u 25-latka ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.
Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło tego samego dnia po godzinie 18 przy ulicy Płockiej we Włocławku. Na miejscu policjanci ustalili, że 35-letni kierujący dacią jadąc w stronę Płocka nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Później wjechał na chodnik i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie trzeźwości wykazało, że powodem takiego zachowania kierowcy mógł być spożyty alkohol. Urządzenie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszał od mundurowych zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.    

Natomiast w niedzielę (12.09.2021) tuż po północy otrzymaliśmy zgłoszenie o pojeździe hyundai, który wjechał do rowu w miejscowości Biernatki (gm. Lubraniec). Na miejscu mundurowi ustalili, że 51-letni kierujący osobowym hyundaiem jadąc z miejscowości Marysin w kierunku miejscowości Kłobia nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zjechał do rowu. Sprawdzona trzeźwość kierowcy wykazała u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych, który kierował swoim pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie wkrótce przed sądem. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może im teraz grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Dodatkowe konsekwencje poniosą również uczestnicy zdarzeń drogowych. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości sprawcy może grozić nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności, a za kolizje wysoka grzywna.  

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji