fbpx
Wiadomości

Podsumowanie działań „NURD” na włocławskich drogach! Aż 91 popełnionych wykroczeń

Policjanci włocławskiego ruchu drogowego prowadzili na drogach miasta i powiatu działania kontrolno-prewencyjne „NURD”. Mundurowi zwracali uwagę na to jak kierowcy zachowują się względem pieszych i rowerzystów, a także czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów drogowych.


Wczoraj (07.06.2022) odbyły się ogólnopolskie działania „ NURD”, w których również udział wzięli policjanci z Włocławka. Funkcjonariusze „drogówki” sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów zapewniających bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, czyli pieszym i rowerzystom. Mundurowi zwracali uwagę na to jak zachowują się kierowcy względem pieszych, ale też czy piesi i rowerzyści stosują się do przepisów, a także czy odpowiednio zadbali o swoją widoczność na drodze.

Efekt wczorajszych działań to 91 ujawnionych wykroczeń popełnionych przez kierowców wobec przepisów związanych z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz w 3 przypadkach przewinienia drogowe popełnione przez pieszych dotyczące przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji