fbpx
Wiadomości

Podsumowanie czterech dni akcji „ZNICZ-2021″

Od piątku (29.10.2021) włocławscy policjanci uczestniczą w ogólnopolskich działaniach „ZNICZ- 2021″. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na drogach i w rejonie cmentarzy. Mundurowi przez cały czas działań czuwają, aby każdy bezpiecznie dotarł na groby bliskich i później powrócił z nich bezpiecznie do swojego miejsca zamieszkania. W tym celu policjanci pomagają w pobliżu cmentarzy oraz eliminują z ruchu nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego stanowiących zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Działania mundurowych potrwają do wtorku tj. 02 listopada br.

Przez cztery dni działań (29.10.-01.11.2021) na terenie powiatu odnotowaliśmy 39 zdarzeń drogowych, z których 1 okazało się wypadkiem drogowym, a 38 kolizjami. Zatrzymaliśmy 6 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym zdarzył się w gminie Izbica Kujawska. O zdarzeniu dyżurny został powiadomiony w sobotę (30.10.2021) po godzinie 13:30 przez świadka. Z relacji wynikało, że w rowie w miejscowości Mchówek leży auto na dachu. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora i biegłego w dziedzinie wypadków drogowych wstępnie ustalili, że 20-letni kierujący oplem  jadąc drogą z kierunku Izbicy Kujawskiej na łuku drogi wojewódzkiej numer 269 w porze nocnej stracił panowanie na pojazdem, zjechał z drogi i po uderzeniu w drzewo auto wywróciło się na dach do rowu. W wyniku tego zdarzenia 20-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji