fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Podali się za pracowników „wodociągów” i…ukradli kosztowności.

Policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży kosztowności przez sprawców podających się za pracowników „wodociągów”. Oszuści wykorzystali zaufanie starszego małżeństwa i skradli biżuterię oraz pieniądze. Włocławscy policjanci apelują o ostrożność!

1 września po południu dyżurny włocławskiej komendy został poinformowany o kradzieży kosztowności na szkodę starszego małżeństwa. Z policyjnych ustaleń wynika, że do mieszkania 89-letniej kobiety i 87-letniego mężczyzny, zamieszkujących w jednym z bloków przy ul. F. Chopina we Włocławku zapukało trzech mężczyzn podających się za hydraulików. Nieznajomi  przedstawili się jako pracownicy wodociągów usuwających awarię.

Małżeństwo nie podejrzewając złych intencji nieznajomych wpuściło ich do środka. Dwóch z nich poprosiło o pomoc starsze osoby i wspólnie z nimi dokonywali kontroli instalacji wodnej w kuchni i łazience. Natomiast trzeci sprawca wykorzystał ten moment i niepokojony przez nikogo skradł z jednego z pokojów biżuterię oraz pieniądze. Kiedy „niby” hydraulicy wyszli z mieszkania, po krótkiej chwili małżeństwo zauważyło brak kosztowności informując o tym fakcie mundurowych. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci podjęli działania w kierunku ustalenia dokładnych okoliczności i ustalenia sprawców tego oszustwa- informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Policjanci ostrzegają! Nie wpuszczajmy do mieszkania osób, których nie znamy.Każda szanująca się instytucja (spółdzielnia mieszkaniowa, gazownia, wodociągi itp.) informuje swoich mieszkańców, klientów o planowanej wizycie,Zanim wpuścimy kogoś do mieszkania sprawdźmy, czy osoby, za które się podają są nimi w rzeczywistości. Poprośmy o numer kontaktowy do firmy i zadzwońmy. Taki telefon pomoże nam uniknąć stania się ofiarą oszustów.  

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji