fbpx
Wiadomości

Podał się za pracownika spółdzielni i…okradł domowników.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców włocławscy policjanci apelują o czujność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Bądźmy ostrożni, bowiem przestępcy wymyślają nowe sposoby, by nas okraść. Działają m.in. pod pozorem pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Poprzez podstępne działanie takich osób swoje oszczędności straciło starsze małżeństwo.

13 maja br.  do jednego z mieszkań we Włocławku wszedł mężczyzna podający się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej, który pod pozorem rzekomej awarii, poprosił lokatorów o pomoc przy sprawdzaniu wody.

Małżeństwo przebywało z nim w jednym pomieszczeniu, nie zwracając uwagi na pozostałą część mieszkania. Dopiero po wyjściu rzekomego pracownika spółdzielni okazało się, że z mieszkania skradziono pieniądze w kwocie 17 tys. zł. Sprawcy tego przestępstwa są teraz poszukiwani przez mundurowych – informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Zachowajmy czujność zwłaszcza wobec osób, których nie znamy, a przedstawiają jako przedstawiciele różnych instytucji.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji