fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Pobił i okradł kobietę na Południu- jest akt oskarżenia.

W dniu 4 stycznia 2021 r. Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Rejonowego we Włocławku akt oskarżenia przeciwko Jakubowi S. oskarżonemu o to, że:

W dniu 5 października 2020 roku we Włocławku przy ul Noakowskiego – Zbiegniewskiej , mężczyzna używając wobec ustalonej kobiety przemocy w postaci uderzeń pięścią w twarz, powodując tym upadek wymienionej oraz obrażenia naruszające prawidłowe funkcje narządów ciała na okres powyżej 7 dni, a także uszkadzając jej okulary o wartości 500 złotych, zabrał wymienionej torebkę z zawartością pieniędzy w kwocie 230 złotych, a także telefonu komórkowego marki Nokia, dowodu osobistego i legitymacji emeryta oraz rzeczy osobistych, przy czym pieniądze przywłaszczył, a torebkę z zawartością pozostałych znajdujących się tam przedmiotów oraz telefon porzucił w miejscu ogólnodostępnym, tj. o czyn z art. 280 § 1 k.k. w zw. z art. 157 § 1 k.k. w zw z art. 11 § 2 k.k. informuje włocławska prokuratura

Podejrzany przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że uderzył pokrzywdzoną pięścią w skroń, zabrał jej torebkę oraz pieniądze i uciekł. Torebkę zostawił następnie w bloku na klatce schodowej.Wszystkie rzeczy oprócz pieniędzy pokrzywdzona odzyskała. Podejrzany nie był dotąd sądownie karany.

W niniejszej sprawie wobec podejrzanego mężczyzny stosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji