fbpx
Wiadomości

Po unieważnionym postępowaniu… wpłynęła oferta na Rower Miejski, wstępnie spełnia kryteria.

19 czerwca ratusz wystapił z zapytaniem ofertowym, którego przedmiotem było świadczenie kompleksowej usługi użyteczności publicznej polegającej na uruchomieniu oraz zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu Włocławski Rower Miejski.

Firmy, które chciałyby obsłużyć włocławian w kwestii  „miejskiej rowerowej”, mogły składać swoje oferty do Urzędu Miasta. Chętnych jednak nie było i ratusz 5 lipca unieważnił postępowanie, ale jak mówi zastępca prezydenta, Krzysztof Kukucki jest światełko w tunelu ponieważ…

Krzysztof Kukucki: Na dzień dzisiejszy do  ratusza wpłynęła jedna oferta, która spełnia kryteria.W tej chwili analizujemy  dokumenty. Myślę, że informacje o tym iż, Rower Miejski gdzieś odjechał ,były zbyt przedwczesne.

 

System, który wygrał w Budżecie Obywatelskim docelowo będzie się składał z 50 rowerów, 6 stacji postoju rowerów oraz innych rozwiązań organizacyjnych i rzeczowych niezbędnych do funkcjonowania systemu tj. rowerów z urządzeniem zabezpieczającym, aplikacji mobilnej, systemu informatycznego, Biura Obsługi Klienta.

Chodzi o to, aby każdy uprawniony użytkownik mógł wypożyczyć i zwrócić rower za opłatą wg taryfy ustalonej przez Zamawiającego, przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia w okresach funkcjonowania systemu tj. w terminie 20 dni od dnia podpisania umowy do 30 listopada 2019 r.mówi Krzysztof Kukucki 

Rowery Miejskie mają być alternatywnym środkiem transportu, umożliwiającym szybkie poruszanie się po mieście i pozytywnym uzupełnieniem miejskiej komunikacji .System na początku ma ruszyć pilotażowo.

Kinga Maślanka

 

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji