fbpx
Wiadomości

Po konsultacjach społecznych projektu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza

Podczas wczorajszej konferencji podsumowującej rozmawiano o efektach konsultacji społecznych projektu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027 – nowego programu regionalnego będącego podstawą inwestowania w województwie kujawsko-pomorskim unijnych środków nowej perspektywy – i ich wpływie na ostateczny kształt dokumentu. Budżet programu to 1 753 miliony euro, zakładany termin uruchomienia to lipiec 2022.

Do projektu FEdKP złożono łącznie blisko 900 uwag. Największą grupą podmiotów uczestniczących w procesie konsultacji były samorządy terytorialne wszystkich szczebli, ale warto zaznaczyć, że dużą grupę uczestników stanowili też przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i największych uczelni regionu. Raport z konsultacji trafił do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, gdzie uzyskał pozytywną opinię, co oznacza zielone światło do dalszych prac.

Gotowa wersja FEdKP powinna zostać przesłana do Komisji Europejskiej w połowie marca 2022, negocjacje programu z KE rozpoczną się także w marcu; KE powinna zaakceptować go w maju. Start programu przewidywany jest w lipcu. 

Pełna informacja na ten temat: Portal Województwa Kujawspoko – Pomorskeigo.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji