fbpx
Wiadomości

Placówka z Włocławka wśród zwycięzców konkursu „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja” Fundacji „Wawel z Rodziną”

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Marka Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną” po raz kolejny w tym magicznym czasie zainspirowali do czynienia dobra. W ramach organizowanej od 13 lat akcji „Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja” aż 430 placówek opiekuńczych w całej Polsce otrzymało jak dotąd 65 ton słodyczy. W tym roku dzieci i młodzież z domów dziecka i ze świetlic środowiskowych z całej Polski już po raz drugi mogły same wcielić się w rolę Świętego Mikołaja i obdarować seniorów własnoręcznie przygotowanymi ozdobami świątecznymi. W gronie nagrodzonych znalazło się Centrum Opieki nad Dzieckiem we Włocławku: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 5 „Pełna Chata”.

Firma Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną” corocznie w okresie świąt aktywnie działają na rzecz świetlic środowiskowych i domów dziecka w całej Polsce wspierając je słodyczami. W tym roku w ramach akcji „Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja”, Fundacja „Wawel z Rodziną” zaprosiła po raz kolejny podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych do niezwykłego konkursu.  Zadaniem było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich seniorom ze swojej okolicy.

Do konkursu zgłosiło się ponad 50 placówek, które przygotowały piękne ozdoby świąteczne. Każda placówka biorąca udział w konkursie wskazywała adres, pod który trafią niezwykłe  prezenty. Jednymi ze zwycięzców w konkursie zostali podopieczni Centrum Opieki nad Dzieckiem we Włocławku: Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 5 „Pełna Chata”. Dzieci i młodzież przekazały przygotowane samodzielnie ozdoby świąteczne na rzecz Domu Pomocy Społecznej przy ul. Stefana Żeromskiego. W ramach podziękowań zwycięzcy – Pomocnicy świętego Mikołaja otrzymali zestawy słodyczy marki Wawel. Dla wszystkich zaś szczególną nagrodą była radość i wdzięczność seniorów za pamięć, poświęcony czas i otrzymane prezenty.

Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną” – Sylwia Warnecka, podsumowała tegoroczną edycję dobroczynnej akcji: – „Jesteśmy dumni, że już po raz drugi dzieci tak chętnie dołączyły do naszej akcji. W tak magicznym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia możemy pomagać i inspirować najmłodszych do pomocy Świętemu Mikołajowi oraz pokazywać im jaką moc mają drobne gesty”.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji