fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Pijany pirat drogowy zatrzymany przez policjantów krótko po zgłoszeniu.

Włocławscy mundurowi zatrzymali krótko po zgłoszeniu 21-latka, który szarżując ulicami miasta spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie włocławianin odpowie przed sądem.

W sobotni wieczór (12.09.2020) dyżurny włocławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o piracie drogowym, który poruszał się volkswagenem z nadmierną prędkością i wymusił pierwszeństwo przejazdu na Al. Jana Pawła II. Ponadto z relacji świadków zdarzenia wynikało, że chwilę później ten sam pojazd uderzył w dwa znaki drogowe znajdujące się w okolicy ronda Falbanka, po czym oddalił się w stronę miasta.

Patrol ruchu drogowego niezwłocznie ruszył jego śladem, „namierzając” opisywane auto na skrzyżowaniu z ul. Chopina. Kierujący jechał całą szerokością jezdni, a na widok zbliżającego się radiowozu przyspieszył. Został jednak szybko zatrzymany, a po otwarciu drzwi funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Włocławianin miał ok 2,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał przy sobie blankietu prawa jazdy-  informuje st. sierż Anita Szefler-Ciupińska

21-latek usłyszał już zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie autem po pijanemu oraz spowodowanie kolizji i innych wykroczeń odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji