fbpx
Wiadomości

Pijany kierowca – grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka zatrzymali wczoraj na terenie Chodcza pijanego kierowcę. Mężczyzna łamał przepisy ruchu drogowego, a także jak się później okazało, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Patrol ruchu drogowego z Włocławka, pełniący 14 października służbę na terenie Chodcza, zatrzymał do kontroli kierującego oplem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od 32-latka woń alkoholu.

Po badaniu alkomatem wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Chodecz jest nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Na dodatek podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyjaśniło się czemu kierujący nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Okazało się, że 32-latek utracił uprawnienia i posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec gminy Choceń myślał, że pozostanie bezkarny jeżdżąc po „swoim” terenie. Policjanci szybko wyprowadzili go z tego błędnego mniemania i wskazali na konsekwencje, jakie go teraz czekają- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Mężczyzna ukarany został na miejscu mandatem karnym za popełnione wykroczenie. Tymczasem za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja prasowa KMP Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji