fbpx
Region Wiadomości

Pijany 28-latek uderzył w tył fiata jadąc motorowerem w Marysinie! Miał 2,4 promila alkoholu we krwi

28-latek odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a nieodpowiedzialnemu kierowcy jednośladu może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.  

Wczoraj (02.03.2023) po godzinie 15 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w miejscowości Marysin (gmina Lubraniec), gdzie uczestniczyły dwa pojazdy. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 28-latek kierując motorowerem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył pojazdu fiat. Uczestnicy poruszali się od miejscowości Lubraniec w kierunku Kruszyna.

W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem został zabrany do szpitala. Przeprowadzone badanie trzeźwości uczestników wykazało, że kierowca fiata był trzeźwy, natomiast kierujący jednośladem miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że motorowerzysta z gminy Boniewo nie odniósł poważnych obrażeń i po badaniach został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieje odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie zachowanie na drodze 28-latkowi może grozić kara pozbawienia wolności do 2 lat i wysoka grzywna.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji