fbpx
Wiadomości

Pierwsze dwa dni wydłużonego weekendu na włocławskich drogach.

Włocławscy policjanci dokładają wszelkich starań, by długi weekend i rozpoczęte wakacje należały do bezpiecznych. Kontrole trzeźwości kierowców, reagowanie na niebezpieczne wykroczenia drogowe i inne przedsięwzięcia- wszystko po to, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Wydłużony weekend połączony z rozpoczętymi wakacjami dla dzieci i młodzieży, to czas który sprzyja wyjazdom poza miejsce zamieszkania, do znajomych, rodziny. Wynikiem tego jest zwiększony ruch na drogach. Policjanci zwracają baczną uwagę na aspekty bezpiecznej podróży. W szczególnym zainteresowaniu, w dniach prowadzonej akcji tj. 19.06-23.06.2019, jest kontrola stanu trzeźwości kierujących, reagowanie na szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym, stosowanie do sygnalizacji świetlnej, odpowiednie przewożenie dzieci, stosowanie pasów bezpieczeństwa.

Przez pierwsze dwa dni działania tj. od środy (19.06.19) do czwartku (20.06.19) policjanci dokonali 405 kontroli pojazdów oraz nałożyli na kierujących 110 mandatów karnych. Odnotowaliśmy również 1 wypadek drogowy i 17 kolizji. Do wypadku doszło w czwartek (20.06.19) około godziny 10 przy ulicy Łanowej we Włocławku. Policjanci wstępnie ustalili, że 50-letni kierujący motocyklem honda niedostosował prędkości do warunków ruchu i po stracie panowania nad pojazdem uderzył w zaparkowany pojazd marki peugeot. W wyniku uderzenia kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała. W sprawie wypadku prowadzone jest postępowanie, które wyjaśni przyczynę zdarzenia. Podczas działań oprócz kontroli pojazdów policjanci sprawdzili także stan trzeźwości 1455 kierujących. Wśród skontrolowanych mundurowi ujawnili 3 kierujących na tzw. „podwójnym gazie”.

Przypominamy, że wzmożone działania policjantów potrwają do niedzieli (23.06.19) i skierowane są na zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami.

Informacja prasowa KMP Włocławek 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji