fbpx
Wiadomości

Pięciu zatrzymanych kierowców – 2,5 promila miał jeden z nich…

Miniony weekend to pięciu zatrzymanych przez włocławskich policjantów jadących na tzw. „podwójnym gazie”. W jednym przypadku do zatrzymania przyczynili się świadkowie

W minioną sobotę na drogach miasta i powiatu mundurowi zatrzymali dwóch kierujących prowadzących swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło w godzinach porannych  na ulicy Płockiej we Włocławku. Policjanci ruchu drogowego postanowili skontrolować dziwne zachowanie na drodze kierującego daewoo, który wykonywał swoje manewry niepewnie. Badanie trzeźwości 56-latka wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Natomiast kilkanaście godzin później dzielnicowi z Posterunku Policji w Choceniu podczas swojej służby zauważyli pojazd marki renault poruszający się drogą W-269 w pobliżu m. Kromszewice. Kierujący jadąc ulicą przekraczał oś jezdni oraz zjeżdżał na pobocze. Takie zachowanie mogło wskazywać, że prowadzący pojazd może być w stanie nietrzeźwości. Podjęta kontrola stanu trzeźwości 58-latka wykazała, że jechał on mając ponad 1,8 promila alkoholuinformuje rzecznik KMP Tomasz Tomaszewski 

Natomiast w minioną niedzielę na terenie działania włocławskiej Policji trzy nieodpowiedzialne osoby prowadziły pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zatrzymania przyczynili się świadkowie, którzy widząc zachowanie kierowcy vw mieli podejrzenia, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Świadkowie jadąc za vw od ulicy Ogniowej poinformowali o tym fakcie mundurowych. Pojazd został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na ulicy Leśnej , przy skręcie z Al. Kazimierza Wielkiego. Badanie trzeźwości wykazało u 31-latka prawie 1,7 promila alkoholu. Mundurowi ustalili, że przed zatrzymaniem kierowca podczas jazdy uderzył w przebiegającą przez Al. K. Wielkiego sarnę nie zatrzymując się. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdówmówi Tomasz Tomaszewski 

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło około godziny 11.00 na ulicy Lipowej w Lubrańcu. Sprawdzona trzeźwość 35-latka prowadzącego opla wykazała prawie 0,9 promila alkoholu. Ostatnim zatrzymanym za jazdę pod wpływem alkoholu okazał się 50-latek, którego zatrzymali mundurowi w m. Łąki Wielkie (gm. Boniewo) około godziny 19.00. Badanie trzeźwości kierującego renault wykazało prawie 2,5 promila alkoholu.

Wszyscy zatrzymani za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem, gdzie grozić im może nawet 2 lata pozbawienia wolności. Dodatkowo 31-latek odpowie za popełnione wykroczenia związane z kolizją i brakiem uprawnień do prowadzenia pojazdów. Za te czyny sporządzony zostanie  wniosek do sądu.

K.M.

Polecamy

1 komentarz

  1. Brak mi słów. Tyle się mówi w mediach o tym aby nie wsiadac do auta pod wpływem alkoholu i czym to grozi, jednak głupota ludzka nie zna granic.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: