fbpx
Wiadomości

Oszustwo na kilkanaście złotych. Czy było warto?

Włocławscy policjanci zatrzymali wczoraj kobietę, która dokonała oszustwa w jednym z marketów na terenie miasta. Chcąc zaoszczędzić kilka złotych, popełniła przestępstwo. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (25.09.2019) wieczorem dyżurny włocławskiej komendy policji został poinformowany przez ochronę jednego ze sklepów w mieście, że jedna z klientek dokonała zamiany opakowań produktu, w konsekwencji czego zapłaciła za niego niższą cenę.

Przybyły na miejsce patrol ustalił, iż 50-latka wybierała produkt w dziale z akcesoriami antywłamaniowymi. W pewnym momencie kobieta przełożyła droższy sprzęt do opakowania od tańszego. W wyniku tego zapłaciła przy kasie kwotę niższą o kilkanaście złotych niż powinna. Funkcjonariusze poinformowali ją, iż działanie takie to przestępstwo oszustwa. Mundurowi ustalili także, iż całe zdarzenie nagrane zostało przez monitoring sklepowy. Mieszkanka Włocławka przyznała się do popełnienia przestępstwa. Zgodnie z przepisami prawa grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Policjanci przestrzegają przed wszelkimi zachowaniami niezgodnymi z prawem. O tym, ze „chytry dwa razy traci” słyszał każdy, warto jeszcze pamiętać, że nieznajomość prawa szkodzi i nie zwalnia z poniesienia konsekwencji. Pozornie błaha zamiana skutkuje bowiem odpowiedzialnością karną.

Informacja prasowa KMP

Polecamy

1 komentarz

  1. do więźnia pewnie niestety nie trafi… ale fajnie by opowiadała, za co siedzi… „a podmieniłam kłódki w opakowaniu, żeby zaoszczędzić 30 zł….”

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: