fbpx
Wiadomości

Oszuści wyłudzili od 77-latki oszczędności podając się za członka rodziny!

Kilkoro włocławian usłyszało przez telefon wiadomość o rzekomym wypadku komunikacyjnym, jaki miał spowodować członek ich rodziny. Niestety, 77-letnia kobieta uwierzyła w opowieść oszustów i chcąc ratować „wnuczka” przekazała im oszczędności. Po raz kolejny policjanci apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do osób, które wypytują nas o oszczędności i proszą o przekazanie gotówki!

W miniony piątek (28.10.22) w godzinach wieczornych oszuści zadzwonili na telefony stacjonarne mieszkańców Włocławka, aby przekazać informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki spowodowali. Podawali się za członków rodziny: „wnuczków”, bądź „córki” i zapewniali, że jedynie szybkie wpłacenie kaucji pozwoli im uniknąć aresztu.

Niestety, byli na tyle przekonujący, że jedna z włocławianek im uwierzyła. Seniorka była pewna, że rozmawia ze swoim „wnuczkiem”, który następnie przekazał słuchawkę „policjantowi” zajmującemu się sprawą wypadku. Obaj rozmówcy nalegali na szybkie przekazanie pieniędzy, po które miała przyjechać „pracownica” sądu. Gdy kobieta ta zjawiła się pod adresem wskazanym przez Seniorkę, odebrała przygotowaną gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych. O tym, że pieniądze trafiły w ręce oszustów włocławianka dowiedziała się dopiero podczas późniejszej rozmowy z krewnymi. Następnego dnia sprawa została zgłoszona na policję.

Po raz kolejny policjanci apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do osób, które telefonują w sprawie przekazania gotówki z uwagi na rzekomy wypadek, czy akcję służb. Nie ulegajmy presji czasu, jaką próbują wywrzeć na nas oszuści, a wszelkie tego typu informacje dokładnie zweryfikujmy, na przykład dzwoniąc do bliskich oraz powiadamiając policjantów.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji