fbpx
Wiadomości

Oszuści próbują wyłudzić pieniądze-jednego dnia, aż 9 zgłoszeń.

Pamiętajmy, że przez telefon każdy może podawać się za Twojego krewnego. Nie ufajmy swoim rozmówcom i dzwońmy do rodziny przed przekazaniem pieniędzy!

26 czerwca Policja otrzymała dziewięć zgłoszeń, gdzie pod legendą wypadku próbowano wyłudzić pieniądze. Na szczęście we wszystkich przypadkach włocławianie nie dali się oszukać.

Oszuści działający między innymi metodą „na wnuczkę, córkę” wciąż próbują wyłudzać pieniądze od starszych osób. W związku z zgłoszeniami jakie wpłynęły w dniu 26 czerwca od pokrzywdzonych, których próbowano oszukać w ten właśnie sposób kolejny raz prosimy o zachowanie ostrożności podczas rozmów telefonicznych. Jeżeli ktoś z drugiej strony telefonu prosi nas o pieniądze na załatwienie wypadku drogowego, to zawsze skontaktujmy się z rodziną.Taki telefon pozwoli nam na uchronienie naszych oszczędności przed utratą- informuje KMP Włocławek

Policja przestrzega szczególnie osoby starsze, które dysponują telefonami stacjonarnymi, a ich nazwiska figurują w książkach telefonicznych. To właśnie najczęściej oszuści dzwonią do nich. Jeżeli odebraliśmy taki telefon od oszustów to zawsze należy zawiadomić Policję pod numerem alarmowym 112!

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji