fbpx
Wiadomości

Oświadczenie dyrektora MOPR w związku ze zdarzeniem przy ulicy Jesionowej.

18 stycznia br. policjanci z Włocławka zostali powiadomieni o dwójce dzieci w wieku 6 i 7 lat, które zostały przywiezione przez matkę na oddział ratunkowy. Z relacji lekarza wynikało, że mają one obrażenia mogące powstać na skutek pobicia.

32-letni ojciec usłyszał zarzuty związane ze znęcaniem się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie uszkodzeń ciała dwóch małoletnich. O zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który będzie podejmował decyzję w sprawie dalszego losu dzieci. 20 stycznia sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku prokuratury i najbliższe 3-miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Oświadczenie dyrektora MOPR, Piotra Grudzińskiego:

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w dniu 18 stycznia br. dotyczącym stosowania przemocy wobec dwóch nieletnich chłopców informujemy, że pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku są zaangażowani w rozwiązanie zaistniałej sytuacji. Członkom rodziny zapewniono niezbędną pomoc w ramach posiadanych kompetencji. Jednakże kierując się dobrem rodziny, toczącego się postępowania a przede wszystkim przepisami obowiązującego prawa nie możemy udzielać żadnych szczegółowych informacji. Zapewniamy jednocześnie, że wszystkie zaangażowane służby współpracują ze sobą w tej sprawie. 

K.M.

 

Polecamy

2 komentarze

  1. Oni wolą zajmować się fałszywą wydumaną przemocą bez rzetelnego sprawdzenia faktów.Mnie dotkliwie skrzywdzili obdarzając dwukrotnie niebieską kartą na podstawie sfałszowanych doniesień.Pozdrawiam niekompetentną urzędniczkę z oddziału na Grodzkiej.
    Ryszard

  2. Każdy beneficjent Mopr powinien być kierowany do pracy, nie daje się ryby tylko wędkę. Większą kontrola, rozmowy pedagoga z dziećmi nie tylko z rodzin dysfunkcyjnych. Kontrole czy też odwiedziny w domu o różnych porach dnia.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: