fbpx
Wiadomości

Ostatnie spotkanie włocławskich policjantów z uczniami przed zbliżającymi się feriami

Ferie zimowe w naszym województwie zaczynają się 28 stycznia br. i potrwają najbliższe dwa tygodnie. Dlatego policjanci spotykali się z uczniami i rozmawiali jak w bezpieczny sposób oddać się zimowemu wypoczynkowi.

Włocławscy policjanci w ramach realizowanej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” spotykali się przez ostatnie dni z uczniami i młodzieżą, gdzie rozmawiali z nimi o właściwych zasadach poruszania się po drogach oraz jaki pozytywny wpływ na nasze bezpieczeństwo ma noszenie elementów odblaskowych.

Ważną częścią każdego spotkania była również dyskusja o sposobach spędzania wolnego czasu i właściwych reakcjach na zagrożenia, jakie mogą pojawiać się np. w domu, na podwórku czy w sieci internetowej. Policjanci zachęcali dzieci do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i wskazywali na konieczność zachowania zdrowego rozsądku podczas tych zabaw.

Okazało się, że większość słuchaczy doskonale zna te reguły i stosuje je na co dzień. Dzieci chętnie dzieliły się także wiedzą z zakresu numerów alarmowych i ich zastosowaniem.

Ostatnie spotkanie przed feriami w ramach akcji odbyło się 25.01.2023 w Zespole Szkół nr 8 we Włocławku.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji