fbpx
Testowy baner
Wiadomości

OSiR zmodernizował sztuczne boisko.

Odnowione boisko jest jednym z dwóch boisk syntetycznych będących w zarządzie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Zostało wybudowane w 2006 roku, przez 14 lat było intensywnie używane przez piłkarzy, teraz przeszło modernizację.

W ramach zadania wymieniona została sztuczna trawa –  blisko 8 000 metrów kwadratowych. Boisko do gry o wymiarach 105 m na 68 m, z każdej strony posiada po 2 metry strefy bezpieczeństwa. Zastosowano dwuwłóknową sztuczną trawę czeskiej firmy Juta Grass o długości 6 cm. Wypełniono ją ekologicznym granulatem EPDM w kolorze siwym. Ułożono instalację zraszającą, która w upalne dni będzie schładzała nawierzchnię, aby uniknąć oparzeń u zawodników. Zamontowano również nowe bramki.

W ramach tego samego zadania dostarczone zostały maszyny do konserwacji nawierzchni tj. zgrzebło, szczotka i maszyna do czyszczenia granulatu. Wykonawcą inwestycji była firma „Grumix” sp. z o.o. sp. K. Koszt całej inwestycji wyniósł 1.048.000,00 zł.

Warto dodać, że na boisku mogą odbywać się mecze i treningi grup seniorskich, młodzieżowych i juniorskich wszystkich klubów z Włocławka. W miarę posiadania wolnych miejsc, boisko będzie również wynajmowane okolicznym klubom.

W przyszłości Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku planuje modernizację drugiego boiska, która uzależniona jest od pozyskania funduszy na ten cel.

Foto źródło  OSiR Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji