fbpx
Wiadomości

Ogłoszono wyniki egzaminów dojrzałości! Jak poszło włocławskim maturzystom?

Do matury przystąpiło 1236 uczniów, jeżeli chodzi o Licea to zdawalność matur trzymała się na poziomie 90%. W porównaniu do kraju jest to rzeczywiście dobry wynik, bo średnia zdawalność w kraju to jest 84%, w województwie Kujawsko-Pomorskim 82%.

Ogłoszono wyniki egzaminów maturalnych z 2022 roku. Należą się naszym maturzystom przede wszystkim ogromne gratulacje. Matura w naszym mieście w tym roku poszła bardzo dobrze, ponieważ zanotowaliśmy 4 procentowy wzrost zdawalności w stosunku do roku ubiegłego. 79% maturzystów zdało egzaminy dojrzałości. W stosunku do województwa to też jest bardzo wysoka średnia, bo w województwie 76,2%, natomiast w cały kraju 78%, czyli w mieście Włocławek maturzyści zdali maturę powyżej średniej wojewódzkiej i powyżej średniej krajowej – powiedział Marek Wojtkowski Prezydent Miasta Włocławek.

Fot. Radosław Wiankowski.

Duży progres odnotowały takie szkoły jak Zespół Szkół Elektrycznych, ale i również Zespół Szkół Samochodowych, a jedna szkoła spośród naszych szkół średnich I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej odnotowało 100 procentową zdawalność matury. III Liceum Ogólnokształcące 99%.

Maturzyści z Zespołu Szkół Budowlanych poczynili progres na poziomie 15% w stosunku do roku ubiegłego, dlatego też bardzo się cieszę, gratuluje maturzystom i kadrze nauczycielskiej, bo to jest naprawdę znakomite osiągnięcie,  wielki dzień i bardzo się cieszymy bo jest to szkoła, która kształci w bardzo poszukiwanych zawodach technicznych i budowlanych – dodał Marek Wojtkowski Prezydent Miasta Włocławek.

Fot. Radosław Wiankowski.

Progres mają również włocławskie technika 69,3%, w kraju 62,2% i w województwie Kujawsko-Pomorskim 69%.  Technikum w Zespole Szkół Samochodowych osiągnęło wzrost zdawalności o 23%, a V Liceum Ogólnokształcące w ZSS o 43%.

Pierwsza trójka szkół pod względem zdawalności:                                              

  1. Liceum Ziemi Kujawskiej 100%.
  2. Liceum Marii Konopnickiej 99%.
  3. Zespół Szkół Elektrycznych 95%.

23 sierpnia jest matura poprawkowa w macierzystej szkole, natomiast do 12 lipca uczeń, który chciałby zdawać taką maturę poprawkową, a jest uprawniony do jej zdawania składa stosowne oświadczenie lub wniosek.

Fot. Radosław Wiankowski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji