fbpx
Wiadomości

Ogłoszono wyniki Budżetu Obywatelskiego 2023! 4,3 mln zł zostanie przekazane na 10 projektów

Dzisiaj, tj. 03.08.2022 r. ogłoszone zostały wyniki kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Zostało zgłoszonych 49 projektów spośród, których 32 projekty przeszły ocenę merytoryczną i one zostały poddane pod głosowanie. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego 18% więcej mieszkańców wzięło udział i zagłosowało na projekty.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przeznaczyliśmy pule 4 300 000 zł, dodam tylko, że wcale nie musieliśmy tego robić bo w czasie wybuchu wojny na Ukrainie pojawiła się ustawa, która stwarzała możliwość samorządom nie realizowania budżetów obywatelskich. Natomiast my doceniając ten fakt i chcąc zapewnić pewną ciągłość w tej kwestii zdecydowaliśmy się mimo wszystko realizować budżet obywatelski – powiedział Marek Wojtkowski Prezydent Włocławka.

Fot. Radosław Wiankowski.

W procedurze końcowej 10 projektów uzyska dofinansowanie i jest to największa liczba projektów spośród wszystkich edycji Budżetu Obywatelskiego we Włocławku.

Zwycięskie projekty:

Kategoria zielona:

– ,,Z widokiem na Wisłę” jest to projekt kapitalizacji terenu przy ulicy Toruńskiej na kwotę 1 mln zł, który otrzymał 1330 głosów.

Kategoria instytucjonalna:       

– ,,Kujawski Plac Zabaw”, który uzyskał 2125 głosów, a dofinansowanie wynosi 800 tys. zł. Projekt dotyczy remontu boiska i placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 26.

– ,,Park kieszonkowy przy ławeczce Marii Skłodowskie-Curie”, który otrzymał 216 głosów i tym samym 100 tys. zł dofinansowania. Projekt jest drugą częścią wcześniej finansowanego projektu ławeczki Marii Skłodowskiej-Curie przy Zespole Szkół Chemicznych. Przy obecnej ławeczce ma powstać park kieszonkowy.

Kategoria ogólnomiejska:

– ,,Balon Włocławek”, który uzyskał 1542 głosów i tym samym wygrał 300 tys. zł dofinansowania.

– ,,Zewnętrzne boisko do gry w piłkę koszykową 3×3 lub 5×5 z imiennymi boiskami oraz małą infrastrukturą towarzyszącą”, który uzyskał 905 głosów i 1 1150 000 zł dofinansowania. Boisko powstanie przy boiskach do piłki nożnej przy Hali Mistrzów.

– ,,Milej dla wszystkich” przy ulicy Dziewińskiej. Projekt otrzymał 491 głosów i 500 tys. zł dofinansowania.

– ,,Wielofunkcyjny tor przeszkód” na terenach przy Hali Mistrzów na Grzywnie. Projekt uzyskał 238 głosów i 210 tys. zł dofinansowania.

– ,,Rozwój przez muzykę – cykl koncertów i imprez kulturalnych”, projekt pozwoli, aby młodzi muzycy z Włocławka mieli szansę zaprezentować się na lokalnych wydarzeniach. Projekt uzyskał 149 głosów i 20 tys. zł dofinansowania.

– ,,Senioralia 2023 – obchody święta seniora”, który otrzymał 148 głosów i 50 tys. zł dofinansowania.

– ,,AED w kluczowych punktach miasta”. Automatyczne defibrylatory AED, które obsługuje się tylko jednym przyciskiem mają znaleźć się w kluczowych punktach miasta i może uratować ludzkie życie. Projekt uzyskał 141 głosów i 50 tys. zł dofinansowania.

Fot. Radosław Wiankowski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji