fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Oficjalne otwarcie pierwszego włocławskiego woonerfu!

W piątek 16 lipca o godzinie 11 nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszego woonerfu we Włocławku. Woonerf ten znajduje się na ulicy Piwnej i stanowi przedłużenie parku Sienkiewicza oraz połączenie go z bulwarami. Jest to także przyjazne miejsce do odpoczynku.

Ulica piwna stanie się jednokierunkowa, będzie miejscem do integracji mieszkańców, ma zostać tam zmniejszony ruch samochodowy oraz wprowadzone postoje parkingowe typu „kiss&ride”. Woonerf stanowi nowoczesną formę deptaku, znajdują się na nim miejsca do odpoczynku, zielona przestrzeń, nowe oświetlenie i plac zabaw. O otwarciu pierwszego włocławskiego woonerfu poinformował Prezydent Miasta Pan Marek Wojtkowski:

Dziś o godz. 11:00 rozpoczynamy procedurę odbiorową woonerfu przy ul. Piwnej. Dzięki temu, oprócz połączenia parku im. Henryka Sienkiewicza z terenem rekreacyjnym przy przystani nad Wisłą i dalej z Bulwarami, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji kolejne przyjazne miejsce do wypoczynku i spotkań ze swoimi bliskimi Piwna będzie ulicą jednokierunkową, pojawiły się na niej nowe nasadzenia, nowe słupy oświetleniowe, mała architektura – plac zabaw, ławki – nawierzchnia dla pieszych jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstały także miejsca postojowe, tzw. Kiss and Ride, na których auto może być zaparkowane na maksymalnie pięć minut.Nie mam wątpliwości, że nowy woonerf przypadnie Wam do gustu.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego Facebooka Prezydenta Miasta Pana Marka Wojtkowskiego

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji