fbpx
Wiadomości

Od jutra do końca roku nie pojedziemy ulicą Lipnowską! Wyznaczone zostały objazdy dla samochodów i autobusów

Przypominamy, że od środy 15.02.2023 r. do dnia 31.12.2023 r. ma być zamknięta ul. Lipnowska na odcinku od ul. Cysterskiej do ul. Dobrzyńskiej, łącznie z zamknięciem skrzyżowania ulic Lipnowska – Cysterska – Obrońców Wisły 1920 roku. Konieczność zamknięcia ulicy jest związana z jej przebudową.

Objazd będzie wyznaczony ul. Dobrzyńską do stopnia wodnego. Dla mieszkańców ul. Lipnowskiej ruch będzie podtrzymany.

Zamknięcie ulicy Lipnowskiej – organizacja ruchu

Od dnia 15 lutego 2023 r. ulica Lipnowska stanie się placem budowy. Na czas zamknięcia ul. Lipnowskiej na odcinku od ul. Cysterskiej do granicy miasta Włocławek, główny objazd dla wszystkich pojazdów odbywać się będzie drogą krajową nr 67 (al. Ks. Popiełuszki), następnie Al. Kazimierza Wielkiego do al. Chopina, w kierunku centrum miasta. Dalszy przejazd do mostu stalowego, dla pojazdów do 15t rzeczywistej masy całkowitej, można realizować ulicą Wyszyńskiego.

Dodatkowym sugerowanym objazdem dla pojazdów osobowych do ul. Grodzkiej lub mostu stalowego jest przejazd ul. Leśną w Szpetalu Górnym do Nowego Witoszyna i dalej ul. Witoszyńską do ul. Grodzkiej, a następnie do mostu stalowego.

Gdy ulica Lipnowska będzie w budowie – tak będą kursowały autobusy linii nr 9

Od 15 lutego 2023 r., tj. od dnia, w którym ruszy przebudowa ulicy Lipnowskiej, autobusy linii nr 9 Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będą kursowały następująco:

– w godzinach od 7 do 17.00, w celu umożliwienia dojazdu m.in. uczniom Szkoły Podstawowej nr 8, „dziewiątka” będzie przejeżdżała przez plac budowy, pod nadzorem przedstawicieli wykonawcy.

– w pozostałych godzinach autobusy linii nr 9 będą kursowały przez Witoszyn, ulicę Grodzką i od strony ul. Grodzkiej będą wjeżdżały na most stalowy.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji