fbpx
Wiadomości

Od 7 grudnia 2020 r. funkcję Zastępcy Prezydenta Włocławka sprawuje Monika Jabłońska. 

To rodowita włocławianka, która – choć od 3 lat mieszka poza naszym miastem – cały czas pracuje i działa społecznie we Włocławku.

Monika Jabłońska jest magistrem socjologii, absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi oraz międzyuczelnianych (UW i SGH) studiów podyplomowych w zakresie umiejętności społecznych realizowanych w ramach HigherEducationSupport Program. Obecnie jest słuchaczem studiów MBA w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem społecznym.

Przez minionych 20 lat Monika Jabłońska była związana z Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku (kiedyś Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną we Włocławku) – jako kierownik działu promocji i rzecznik prasowy (m.in. autor strategii promocji uczelni) oraz wykładowca akademicki.

Podczas pracy na uczelni była komisarzem 8 edycji Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości. Wcześniej Monika Jabłońska pracowała w Urzędzie Wojewódzkim w Biurze Wojewody Włocławskiego (zajmowała się m.in. budowaniem systemu komunikacji w urzędzie) a potem w Wydziale Kultury (inspektor wojewódzki).

Jest Prezesem Fundacji na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” – podczas kadencji Moniki Jabłońskiej Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego, zrealizowano ponad 25 projektów, w tym projekty unijne. Obecnie, do końca 2020 roku Fundacja „Vladislawia” jest Operatorem kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”.

Monika Jabłońska jest członkiem dwóch kadencji Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Komitetu Rewitalizacji; należy do Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, jest też członkiem założycielem Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich.

Od stycznia 2020 r. Monika Jabłońska pełni funkcję Prezesa Zarządu Lokalnej Grupy Działania Miasto Włocławek.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji