fbpx
Wiadomości

Od 16 maja elektryczne hulajnogi we Włocławku – skorzystają tylko osoby pełnoletnie.

16 maja we Włocławku pojawią się hulajnogi elektryczne. Nie jest to inicjatywa miasta, ale firmy zewnętrznej. Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy będą mogli korzystać z tej formy komunikacji-  poinformował 14 maja ,podczas konferencji prasowej prezydent Marek Wojtkowski.

Taką formę komunikacji zaproponowała firma Blinkee.city, która działa na terenie min.Bydgoszczy,Warszawy, Poznania czy Trójmiasta.Na ulicach Włocławka pojawi się 70 pojazdów.

Koszt jazdy hulajnogą to opłata startowa 2,50 zł oraz opłata minutowa za jazdę 0,49 zł, a za postój 0,09 zł. Od 1 lipca w ofercie dla włocławian pojawią się również skutery elektryczne.

Z hulajnogi będzie mogła korzystać osoba pełnoletnia, pojazdem będzie można poruszać się po chodnikach. W przypadku braku chodnika , dopuszcza się jazdę po poboczu lub skrajnej części jezdni. Osoba jadąca na hulajnodze elektrycznej nie powinna poruszać się po drodze rowerowej.

Pojazd pozostawić będzie można na chodniku , jeśli nie utrudnia ruchu pieszych, oraz w miejscach przeznaczonych do parkowania rowerów. Nie można parkować na osiedlach zamkniętych, ścieżkach rowerowych , przy wejściach do budynku tj. komendach straży pożarnej czy  szpitala. Hulajnoga nie powinna poruszać się po ścieżkach rowerowych.

1 czerwca ruszy we Włocławku rower miejski. Do dyspozycji mieszkańców będzie 220 rowerów w tym 20 z fotelikami dziecięcymi , 20 stacji standardowych i 15 wirtualnych.

Krzysztof Kukucki zastępca prezydenta Włocławka: Rowery zgodnie z umową powinny pojawić się na ulicach Włocławka w lipcu, ale jednoślady będą dostępne już miesiąc wcześniej.

Operatorem, który przez 3 najbliższe lata obsługiwać będzie system roweru publicznego w naszym mieście będzie ROOVEE i Orange.

Cennik Włocławskiego Roweru Miejskiego będzie wyglądał następująco: pierwsze 20 minut jazdy darmowe, 40 min. 1 zł , druga godzina jazdy –1 zł , trzecia godzina 2 zł,  każda kolejna godzina 3 zł. Za kwotę 10 zł rower będzie można wypożyczyć na cały dzień.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji