fbpx
Wiadomości

Od 15 października rusza nabór wniosków na mieszkania przy ul. Celulozowej.

15 października 2019 roku rozpocznie się nabór wniosków od osób zainteresowanych mieszkaniami, które – w trybie na wynajem – powstaną przy ul. Celulozowej.

Będą to cztery podpiwniczone budynki wielorodzinne posiadające 6 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną z 288 lokalami mieszkalnymi łącznie wraz z niezbędnymi do funkcjonowania całej inwestycji przyłączami mediów i zagospodarowaniem terenu. W budynkach przewidziano wejście dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Mieszkania posiadać będą wykończenie „pod klucz” -podłogi, sufity, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, okna z parapetami, biały montaż.

Zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki: Przewidujemy dużo przestrzeni, dużo powierzchni biologicznie czynnej, na której nie tylko znajdzie się zieleń, ale również plac zabaw dla młodszych dzieci, młodzieży, ale też dla osób dorosłych będzie znajdowała się tam siłownia na powietrzu.Jeśli zainteresowanie mieszkaniami na wynajem będzie większe, od pierwotnej propozycji, którą składamy dzisiaj, to przynajmniej pod względem terenowym jesteśmy zabezpieczeni na budowę drugiego etapu

 

Formularze wniosków będą dostępne w następujących punktach: Urząd Miasta Włocławek ul. Zielony Rynek 11/13, Biuro Obsługi Mieszkańców, stanowisko Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym; Urząd Miasta Włocławek ul. 3 Maja 22 Wydział Gospodarowania Mieniem Komunalnym pokój nr 5; Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe Sp. z o.o. ul. Ptasia 2a.

Wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13, w Biurze Obsługi Mieszkańców na stanowisku Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym.

Po analizie złożonych wniosków nastąpi ogłoszenie listy najemców, która zostanie przekazana Miejskiemu Budownictwu Mieszkaniowemu Sp. z o.o., celem zawarcia umów najmu.

Kolejnym krokiem będzie złożenie przez przyszłych najemców wniosku o dopłaty wraz z kopią umowy najmu mieszkania oraz niezbędnymi oświadczeniami. Każda dopłata będzie przyznawana na okres 15 lat. Ratusz zakłada, że koszt budowy wyniesie ponad 60 milionów złotych.

K.M.

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji