fbpx
Zwierzaki

Ochotniczy Patrol Zwierzęcy: Szukasz psiego kompana ? Zapoznaj się z tymi radami

W momencie kiedy decydujesz się na adopcje psa, stajesz przed nowym wyzwaniem. Często w głowie pojawia się myśl, od czego zacząć? Szybko wpisujesz w Google/OLX  „pies do adopcji”- wtedy się zaczyna. Twój wzrok widzi setki biednych czworonogów szukających domu, najchętniej adoptowałbyś wszystkie, ale masz ograniczone możliwości. A więc, jakiego psa wybrać dla siebie?

Zastanów się w pierwszej chwili czy chcesz małego, czy może dużego psiaka. Zawsze miej na uwadze, iż duży pies ma sporo siły. Na tym etapie, musisz ocenić czy będziesz w stanie sobie z nim poradzić?

Jeszcze ważniejszy jest Twój tryb życia. W przypadku aktywnych osób adopcja młodego, energicznego psiaka będzie przyjemnością. Natomiast gdy jesteś zapracowany oraz masz mniej czasu na spacery, musisz mieć na uwadze, iż będziesz musiał przyzwyczaić psa do Twojego trybu życia.

Kolejna istotna kwestia to członkowie rodziny, miej na uwadze, iż nadpobudliwy szczeniak może być utrapieniem dla seniora. Natomiast, reaktywny oraz lękowy psiak może szybciej zareagować na nieświadome zaczepienie przez dziecko. Staraj się dowiedzieć jak najwięcej o przeszłości psiaka, oczywiście zdarza się, iż nie jest ona znana, więc warto skrupulatnie rozmawiać z osobą, która opiekuje się bezdomnym czworonogiem.

Pamiętaj, nigdy nie oszukuj w ankiecie adopcyjnej, a na spacer zapoznawczy wybierz się z całą rodziną.

(tekst: Magdalena Czyszczoń)

Facebook: Ochotniczy Patrol Zwierzęcy

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji