fbpx
Zwierzaki

Ochotniczy Patrol Zwierzęcy: Najlepszą walką z bezdomnością jest KASTRACJA oraz CZIPOWANIE

Za górami i lasami były dwa malutki królestwa. W jednym sędziwy Król swoją Władzą ustanowił dekret, w którym wszystkie zwierzęta towarzyszące miały być porachowane, a nie hodowlane wykastrowane. Ustanowiony rachmistrz prężnie wykonał swoje zadanie i wyliczył, że w królestwie żyję 10 psiaków oraz 6 kociaków. Wszystkie szybciutko przypisał do konkretnych właścicieli, a kiedy 2 z nich zostały porzucone bez najmniejszego problemu wykryto sprawców i poddano surowej karze.

Mieszkańcy wiedzieli, że aby mieć psa/kota muszą dobrze się zastanowić. Nie wystarczyło bowiem podpytać sąsiada czy suczka/kotka się oszczeniła, ale wnieść opłatę u hodowcy za zwierzę, oraz głosić fakt posiadania do rachmistrza. Ludzie nieodpowiedzialni zrezygnowali całkowicie z posiadania zwierząt, a w królestwie nie doświadczono widoku wałęsających się psów i kotów.

Drugim królestwem rządził młody, niedoświadczony Król i na wieść o problemie porzuconych psów/kotów postanowił w swoim dekrecie o budowie schroniska opłaconego z podatków wszystkich mieszkańców. I tak w pierwszym roku porzucono 2 psy, sprawców nie znalezione, a biedy trafiły za kraty. W drugim roku było gorzej królestwo odesłało do schroniska 5 psów oraz 3 koty. Kolejne lata powiększyły problem, ponieważ dostęp do psów i kotów miał każdy, tak wiele ich było w Królestwie. I tak z każdym rokiem otwierały się wielkie bramy schroniska i przyjmowały kolejne i kolejne zwierzęta. Zaczęło brakować podatków na ich opłacanie, więc zaczęły poznawać głód i choroby.

Najlepszą walką z bezdomnością jest KASTRACJA oraz CZIPOWANIE.

Ochotniczy Patrol Zwierzęcy: Najlepszą walką z bezdomnością jest KASTRACJA oraz CZIPOWANIE

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji