fbpx
Galerie Wiadomości

Obchody Dnia Strażaka w remizie przy ulicy Rolnej! Podsumowanie pracy strażaków przez ostatni rok

W piątek, 27 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie miało miejsce w remizie przy ulicy Rolnej. Na miejscu było mnóstwo gości oraz przedstawiciele władz.

Każde święto w swojej istocie ma skłaniać do refleksji, a zatem niech te nasze strażackie też takie będzie. Niech utwierdza nas w przekonaniu, że wszystko co robimy, robimy na pożytek drugiemu człowiekowi i profesjonalnie. To co wydarzyło się od ostatniego majowego święta należy traktować jako fakty niezwyczajne – powiedział Marcin Jaworski brygadier.

Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek Domicela Kopaczewska złożyła życzenia na Dzień Strażaka w imieniu Prezydenta Miasta Włocławek Marka Wojtkowskiego. Brygadier Marcin Jaworski podsumował wszystkie akcje strażaków przez rok. Przez strażacy uczestniczyli w 3920 zdarzeniach interwencyjnych w naszym powiecie. 653 z tego to pożary, 3002 to miejscowe zagrożenia poza pożarowe, a 265 to fałszywe zdarzenia które mimo wezwań w dobrej intencji nie potwierdziły zagrożenia. Daje to średnio 10 zdarzeń dziennie.

Jestem z wami niewiele ponad rok i zdążyłem zauważyć jak z wielkim szacunkiem traktujecie swoją służbę i jak zależy wam, żeby miejsce do którego przychodzicie było godne. Zgłaszane przez was inicjatywy to nie puste słowa bez pokrycia. To rzetelny wysiłek włożony w remonty i doposażanie pomieszczeń. Muszę tutaj podkreślić, że robicie to własnymi rękami, wkładacie tutaj swój społeczny wysiłek. Bardzo jestem wdzięczny strażakom, którzy myślą o pracy jako służbie, którzy myślą o kolegach jak o partnerach w ważnym działaniu i w końcu, którzy czują, że są bardzo ważną częścią tej wspólnoty, dziękują wam bardzo – dodał Marcin Jaworski.

Marcin Jaworski podziękował strażakom za swoją nienaganną służbę oraz zaangażowanie, a także wspomniał o działaniach strażaków w sprawie pomocy Ukrainie.

Ledwo pandemia zaczęła cichnąc na horyzoncie pojawił się nowy kryzys – wojna na Ukrainie. Włocławek pięknie pomaga, zaraz po 24 lutego wszystkie strażackie ręce zawodowe i ochotnicze z powiatu zostały skierowane w stronę kraju, który mierzy się z barbarzyńską napaścią. W odpowiedzi na zbiórkę komendanta głównego w szybkim czasie do Łubianki pod Toruniem naszej bazy zostały skierowane sprzęt i przedmioty ochrony osobistej – kilkanaście palet. Ponadto uszykowane i przekazano ukraińskim strażakom z naszego powiatu 3 pojazdy pożarnicze. Nasi kierowcy naszym włocławskim autobusem przez 2 miesiące pracowali przy granicy i przewozili ukraińskie rodziny do punktów recepcyjnych – podsumował Marcin Jaworski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji