fbpx
Wiadomości

O rozwoju Gminy Brześć Kujawski podczas 29.Forum Ekonomicznego.

Pod hasłem „Europa jutra. Silna czyli jaka?” w dniu 3 września br. w Krynicy-Zdroju rozpoczęło się 29. Forum Ekonomiczne, zaliczane do najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. Wśród gości trzydniowego spotkania, są przedstawiciele rządów i parlamentów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, szefowie wiodących spółek, eksperci, naukowcy, ludzie kultury oraz mediów z kilkudziesięciu krajów.

Forum to jedno z najbardziej prestiżowych spotkań liderów świata polityki i biznesu, które stanowi płaszczyznę wymiany poglądów i oceny aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej. Program buduje sześć sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów oraz prezentacje.

Dominuje tematyka ekonomiczna, polityczna i społeczna, choć nie zabraknie też dyskusji poświęconych innowacjom, cyberbezpieczeństwu, mediom czy ochronie zdrowia. Krynickiej konferencji towarzyszą m.in. Forum Regionów, w którym uczestniczą samorządowcy z kilkunastu państw europejskich, Konferencja Europa Karpat, Forum Bezpieczeństwa, Forum Energetyczne, Forum Innowacji, Forum Cyberbezpieczeństwa czy Polonijne Forum Ekonomiczne.

Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy wielu branż. Forum jest znakomitą okazją do spotkań i rozmów. Wśród uczestników spotkania jest Burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski.

Informacja prasowa , foto UM Brześć Kujawski

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji