fbpx
Wiadomości

O krok od tragedii na pasach.

Włocławscy policjanci z grupy SPEED podczas wczorajszej służby ukarali dwoje 19-latków, którzy weszli na przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła. Młodzi ludzie wkroczyli wprost przed policyjny radiowóz. Na szczęście nieduża prędkość i reakcja mundurowych pozwoliła na uniknięcie tragedii.  

Włocławscy policjanci ruchu drogowego pełniący służbę w ramach grupy „SPEED” patrolowali wczoraj (01.10.2019) ulice miasta nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Ich głównym zadaniem było eliminowanie z ruchu kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością i tym samym stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Wczoraj po południu policyjne kamery zarejestrowały jednakże nieco inne zdarzenie, które także było naruszeniem przepisów ruchu drogowego, ale dotyczyło wykroczenia dokonanego przez pieszych. Dwoje młodych ludzi zignorowało czerwone światło nadawane przez sygnalizator i weszło na przejście dla pieszych. Byli dosłownie o krok od tragedii, gdyż do pasów dojeżdżało już bmw, które miało zielone światło. 19-latkowie byli bardzo słabo widoczni z uwagi na nieustające opady deszczu i  co się z tym wiąże zmniejszoną przejrzystość powietrza. Na szczęście policjanci poruszający się drogą  zdążyli wyhamować, dzięki czemu para przeszła na drugą stronę jezdni- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Oboje, dziewczyna i chłopak, byli zaskoczeni widokiem policjantów. Za popełnione wykroczenie ukarani zostali mandatami karnymi. Konsekwencje zlekceważenia czerwonego światła mogły być jednak znacznie większe, zakończone utratą zdrowia, a nawet życia i tragedią rodzin.

Zdarzenie zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator to przestroga dla wszystkich, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i jednocześnie apel o rozwagę, zarówno do pieszych, jak i kierowców. Ci ostatni, jak pokazuje nagranie, muszą bowiem zachować czujność i zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Informacja prasowa KMP Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji