fbpx
Testowy baner
Galerie Wiadomości

Nowy park na Michelinie już otwarty!

Na osiedlu Michelin przy ulicy Sarniej został wczoraj oddany do użytkowania nowy park, który posiada atrakcje dla każdego. Najmłodsi mogą bawić się na placu zabaw, jest też miejsce do ćwiczeń bo na miejscu znajduje się siłownia wewnętrzna.

 To nasze marzenie bo miejsce jest kultowe, ja pamiętam jak z Igorem Miszczukiem otwieraliśmy pierwsze boisko i teraz widzimy jak to wszystko pięknie wygląda i bardzo mnie to cieszy zwłaszcza, że to inicjatywa z budżetu obywatelskiego. – wypowiadał się na oficjalnym otwarciu Prezydent Wojtkowski 

Park został stworzony w ramach inicjatywy Budżetu Obywatelskiego, a pomysłodawczyniami projektu były Kinga Włodarczyk oraz Alicja Włosińska- Głowacka. Panie zapowiadają, że nie jest to ostatnia inwestycja obywatelska na przyszłość. W planach jest budowa skateparku i psiego parku.

Prezydent Wojtkowski podczas oficjalnego otwarcia apelował by dbać o ten teren by mógł przysłużyć się nie tylko mieszkańcom dzielnicy Michelin, ale też innym Włocławianom. Przypomniał również o braku szacunku ze strony niektórych ludzi dla takiego typu inwestycji.

Ja mam tylko jedną obawę żeby mieszkańcy o to dbali by nie zostało to zniszczone, wprawdzie jest monitoring, no ale wiemy jak to bywa w innych miejscach we Włocławku, że nie wszyscy dbają – mówił Prezydent Wojtkowski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji