fbpx
Wiadomości

Nowe radiowozy dla policjantów Ogniwa Prewencji na Wodach we Włocławku

Włocławska komenda policji wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy typu pickup m-ki Toyota Hilux. Oba pojazdy będą wykorzystywane do służby w trudnym terenie jaki obsługują policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych. Zakup zrealizowany został z Funduszu Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego.

Włocławscy policjanci otrzymali nowy sprzęt, który wspomoże ich działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu. Do komendy trafiły dwa oznakowane radiowozy typu pickup m-ki Toyota Hilux o wartości ponad 312 tys. złotych każdy.

Sprzęt wykorzystany będzie przez policjantów Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, którzy patrolują okoliczne lasy i trudno dostępne tereny w pobliżu akwenów, również podczas działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi. To tylko niektóre z zadań policyjnych wodniaków, które wymagają specjalistycznego sprzętu.

To już kolejny nowoczesny sprzęt jaki zasilił Ogniwo Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych włocławskiej Policji obok przekazanych w 2022 roku:
·        łodzi motorowej, oznakowanej m-ki Parker Pilot House 800 o wartości 880 263 zł., wyposażonej w dwa silniki po 150 kM każdy. Łódź jest przystosowana do pływania 6-osobową załogą, ma kabinę i jest ogrzewana. Wyposażona jest w radar z funkcją automatycznego rozpoznawania jednostek na wodzie oraz nawigację dla łodzi,
·        2 oznakowanych quadów m-ki Polaris, o wartości 74 488 zł każdy,
·        4 rowerów elektrycznych m-ki Leader Fox o łącznej wartości 48 000 zł.,
·        drona JI M30T z dodatkowymi kompletami akumulatorów, wyposażonego w termowizję (66 711,79 zł.).
·        skutera wodnego wartości 99 600 zł

Te niebagatelne zakupy na kwotę ponad 1 800 000 złotych możliwe były dzięki wnioskowi złożonemu do MSWiA przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz sfinansowaniu tego przedsięwzięcia z Funduszu Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji