fbpx
Testowy baner
Wiadomości

NOC MUZEÓW ONLINE

Ze względu na bezpieczeństwo gości tegoroczną Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku organizowany jest online. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.muzeum.wloclawek.pl i mediów społecznościowych, gdzie 15 maja br. w godzinach wieczornych pojawiać się będą kolejne propozycje:

– godz. 18.00 – # Muzeum w domu z archeologią  to świetna przygoda, w trakcie której przeniesiemy nasze wykopaliska do domu. Dowiemy się, jakie są podstawowe sprzęty do ich przeprowadzenia, skąd archeolog wie, gdzie kopać i czy można zobaczyć ukształtowanie terenu w lesie bez jego wycięcia? Miski, pędzel i łopatka to podstawowe sprzęty naszych wykopalisk. Uszykujcie je i bawcie się dobrze oraz weźcie udział w konkursie z nagrodami, którego wyniki ogłosimy 28 maja!

– godz. 19.00 # Co wiecie o włocławskim muzeum  – quiz z pytaniami dotyczącymi historii, zbiorów, działalności naszej instytucji. Dla trzech pierwszych osób, które prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania konkursowe czekać będą drobne upominki.

– godz. 20.00 # Dawne widoki Włocławka – wirtualny pokaz stworzony w oparciu

o wybrane materiały ikonograficzne, głównie ze zbiorów Działu Historycznego Muzeum Historii Włocławka. Galeria obejmuje 414 widoków, w zdecydowanej większości wykonanych techniką fotografii, od lat 60. XIX wieku do przełomu lat 70. i 80. ubiegłego stulecia. Całość prezentacji została podzielona na 36 wątków tematycznych, ukazujących panoramy miasta, jego ulice oraz obiekty z nimi związane.

– godz. 21.00 – # Być jak Zagajewski – quiz z pytaniami dotyczącymi Stanisława Zagajewskiego – jednego z najciekawszych twórców sztuki spontanicznej, „wewnętrznej potrzeby”, który przez długie lata żył i tworzył w naszym mieście. Trzy pierwsze osoby, które prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania nagrodzone zostaną wydawnictwami muzealnymi.

Jednocześnie przypominamy, że od 4 maja br. istnieje możliwość zwiedzania muzeum  w normalnych godzinach pracy, przestrzegając obowiązujących zasad, wprowadzonych dla Waszego i Naszego bezpieczeństwa.

(Inf. prasowa MZKiD)

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji