fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Noc muzeów online już w ten weekend.

Od 15 do 17 maja 2020 roku będzie można korzystać z oferty on-line, przygotowanej w ramach Nocy Muzeów.Włocławskie muzeum zachęca do śledzenia strony internetowej, Facebooka, Instagrama oraz kanału YouTube, gdzie już od piątku zaczną pojawiać się wszystkie propozycje.

Dla dzieci zaplanowano warsztaty plastyczne połączone z konkursem na wykonanie portretu, autoportretu. Spośród nadesłanych prac trzy najciekawsze zostaną nagrodzone drobnymi upominkami. Trochę starsi będą mogli wziąć udział w zabawie na spostrzegawczość polegającej na odnalezieniu 10 różnic, na reprodukcji malowidła ściennego „Panorama Włocławka i zawody wioślarskie na Wiśle”.

Dla zainteresowanych sztuką przygotowany został quiz związany z włocławskimi artystami. Zadaniem będzie dopasowanie do ich nazwisk, podobizn i dzieł. Na deser będzie można obejrzeć filmy z muzealnych wystaw. Na jednym z nich odkryjemy zagadkę, co dzieje się z zabytkami, gdy zamykane są drzwi muzealnych ekspozycji.

Inspiracje i podpowiedzi dotyczące proponowanych zabaw uczestnicy znajdą na muzealnych wystawach, które w obecnej sytuacji, w nocy nie zostaną udostępnione, ale od 12 maja 2020 r. można je zwiedzać w normalnych godzinach pracy muzeum, przestrzegając obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/zapraszamy-noc-muzeow-online/

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji